Anmälan till Åhus Beachhandboll öppnar 1 nov!
Nya spelklasser, fler dagar med beachhandboll och ett 30-årsjubileum att fira tillsammans. Den 1 november öppnar anmälan till Åhus Beachhandboll 2027. Samla laget och börja planera för nästa sommars handbollsfest!
Sommaren 2027 firar Åhus Beach 30 år. Vi ser fram emot att fylla stranden med handboll, gemenskap och nya minnen för livet. Till jubileumssommaren välkomnar vi både återkommande lag och nya deltagare med flera nyheter.
Nya beachhandbollsklasser i U17, U18 och Senior
Vi utökar utbudet med nya beachhandbollsklasser i U17, U18 och Senior. Det innebär att det blir beachhandboll på Åhus Beach under nio av festivalens tio dagar!
U7 gör entré i mini beach
Även de allra yngsta får en ny plats i sanden. Med den nya spelklassen U7 i mini beach välkomnar vi fler små handbollsspelare till glädjen och gemenskapen på Åhus Beach.
Classic fortsätter – planera tre dagar med laget
Den uppskattade spelformen Classic fortsätter även 2027. För dig som spelare eller ledare kommer mycket att kännas precis som vanligt! Mer information om upplägget för Classic 2027 kommer inom kort. För lag som vill kombinera spelformerna beachhandboll och Classic finns möjlighet att spela under tre efterföljande dagar och få ännu mer tid tillsammans på stranden.
Se när er klass spelar och börja planera lagets vistelse.
Anmäl tidigt med Early Bird
När anmälan öppnar den 1 november 2026 kan ni ta del av vårt Early Bird-erbjudande, med billigare anmälningspriser som gäller fram till den 1 januari 2027.
Vi vill också slå ett extra slag för möjligheten att boka laganmälan och skolboende i ett och samma paket. Ett smidigt sätt att planera lagets dagar i Åhus tillsammans.
Samla laget, planera in speldagarna och gör er redo. Den 1 november öppnar anmälan!